Medarbejdere

    amalieD

    Amalie Dahlerup Hermansen

    Direktionssekretær

    • Landsstyrelse
    • Ledelsesbetjening
    Tlf.: 25623356
    E-mail.: amalie@urk.dk
    Anders

    Anders Harding Madsen

    Student

    • IT-support
    E-mail.: anders@urk.dk
    Ane Rohde

    Ane Rohde

    Programkonsulent

    • Døgninstitutioner

    Ungdommens Røde Kors Nykøbing Falster, Holstebro & København N

    Tlf.: 22 72 36 84
    anika2

    Anika Christiansen

    Praktikant

    • Mentoring
    • Netværk For Studerende Fanger
    Tlf.: 28956646
    E-mail.: anika@urk.dk
    Anja 2022

    Anja Nielsen

    Programkonsulent

    • Ferielejr
    • Krisecentre/Spilopperne
    Tlf.: 28956628
    E-mail.: anja@urk.dk
    ak_ny

    Anne-Kirstine Laigaard

    Programkonsulent

    • Asyl
    • Ung-til-ung konflikthåndtering
    Ungdommens Røde Kors Anne Sofie Fisker Rasmussen Programpraktikant

    Anne Sofie Fisker Rasmussen

    Programkonsulent

    • Life-skills
    • Ung-til-ung konflikthåndtering

    Ungdommens Røde Kors Århus, Vejle, Holbæk, Esbjerg & Silkeborg

    Aske Helweg Krarup_ungdommens røde kors

    Aske Helweg Krarup

    Programkonsulent

    • International koordinator
    • Studerende fanger

    Ungdommens Røde Kors Ukraine & Grønland

    Tlf.: 28 86 46 09
    E-mail.: aske.k@urk.dk
    Benedicte Lønstrup

    Benedicte Lønstrup Nygaard

    Student

    cn

    Camilla Nørregaard

    Student

    E-mail.: camilla@urk.dk
    caroline h

    Caroline Friis Hegedüs

    Student

    • Hospitalscaféer
    E-mail.: caroline@urk.dk
    Cecilia URK

    Cecilia Wright

    Praktikant

    Christina Hanson

    Christina Hanson

    Kommunikation og fundraising

    • Kommunikation
    Clara Rubin_Ungdommens Røde Kors

    Clara Rubin

    Programkonsulent

    • Life-skills

    Ungdommens Røde Kors Kenya

    Tlf.: 28 95 66 57
    Dilara K

    Dilara Kilic

    Student

    E-mail.: dilara@urk.dk
    Ditte Bak URK

    Ditte Bak

    Programkonsulent

    • Mentoring
    • Krisecentre/Spilopperne

    Ungdommens Røde Kors Odense, Næstved, Kalundborg, Fredericia & Nyborg.

    Tlf.: 28 95 66 59
    E-mail.: ditte@urk.dk
    esbenb

    Esben Buchhave

    Kommunikation og fundraising

    • Kommunikation
    E-mail.: esben@urk.dk
    Eskil

    Eskil Meinhardt Hansen

    Presse- og kommunikationskonsulent

    • Kommunikation
    Tlf.: 41 88 28 18
    E-mail.: eskil@urk.dk
    Geske Fischer-Hansen_Ungdommens Røde Kors

    Geske Fischer-Hansen

    Direktør

    Tlf.: 40 90 60 73
    E-mail.: geske@urk.dk
    Ida Seest Dam ungdommens røde kors

    Ida Seest Dam

    Programkonsulent

    • Døgninstitutioner
    • Life-skills

    Ungdommens Røde Kors Helsingør, Bornholm & Svendborg

    Tlf.: 60 47 45 01
    E-mail.: ida@urk.dk
    Jakob

    Jakob Harboe

    Programkonsulent

    • Hospitalscaféer
    • Mentoring
    E-mail.: jakob@urk.dk
    Jeppe Jørgensen

    Jeppe Jørgensen

    CRM-ansvarlig

    • CRM
    E-mail.: jeppe@urk.dk
    juliecamille

    Julie Camille Bang

    Student

    • Døgninstitutioner
    E-mail.: julie.b@urk.dk
    JulieNordberg

    Julie Nordberg Wilk

    Programkonsulent

    • Hospitalscaféer
    • Psykiatrien
    • Sikrede institutioner & kriminalitetstruede unge
    • Koordinering af studentermedhjælpere og praktikanter
    Tlf.: 28956646
    E-mail.: julie@urk.dk
    Medarbejderbillede Josefine

    Josefine Ytzen Stausholm

    Student

    • Kommunikation
    E-mail.: josefine@urk.dk
    Kristoffer Ravlo_Ungdommens Røde Kors

    Kristoffer Ravlo

    Programkonsulent

    • Hospitalscaféer
    • Lektiecaféer
    • Ung På Linje/Ung Online

    Ungdommens Røde Kors København, Viborg, Norddjurs & Roskilde

    Tlf.: 41 88 28 33
    Lars Valstrøm

    Lars Valstrøm

    Bogholderassistent

    • Økonomi
    E-mail.: lars@urk.dk
    Line Gullach_Ungdommens Røde Kors

    Line Gullach

    Programkonsulent

    • Weekendlejr
    • Børnesikkerhed
    • LAF koordinering og udvikling

    Ungdommens Røde Kors Aalborg, Kolding, Sønderborg & Vendsyssel

    Tlf.: 41 88 28 31
    E-mail.: line.g@urk.dk
    Line Holten Sichmann Ungdommens Røde Kors

    Line Holten Sichmann

    Kommunikations- og fundraisingchef

    • Strategi og ledelse
    • Mediesamarbejder
    • Mobilisering og engagementskommunikation
    • Community management
    Tlf.: 42 72 82 99
    E-mail.: line@urk.dk
    Lisbeth

    Lisbeth Nybro Christensen

    Business Controller

    Tlf.: 91 89 74 59
    Liselotte Ottosen_Ungdommens Røde Kors

    Liselotte Ottosen

    Bogholder

    • Økonomi
    louisedyrholm

    Louise Dyrholm

    Programkonsulent

    • Ferielejr
    • Folkeligt Engagement og Verdensmål
    • URK Ærø
    Tlf.: 60 46 06 52
    E-mail.: louise.d@urk.dk
    Louise Graabæk ungdommens røde kors

    Louise Graabæk

    Programkonsulent

    • Weekendlejr
    • Børnesikkerhed
    • Sikrede institutioner & kriminalitetstruede unge
    • LAF koordinering og udvikling

    Ungdommens Røde Kors Vendsyssel, Aalborg, Kolding & Sønderborg

    Tlf.: 41 88 28 12

    Liv Vilsgaard Christensen

    Administrativ medarbejder

    MaikenMS

    Maiken Steffenauer

    Fundraiser

    E-mail.: maiken@urk.dk
    Maj Vestergaard Navntoft_ungdommens røde kors

    Maj Vestergaard Navntoft

    Programkonsulent

    • Folkeligt Engagement og Verdensmål

    Ungdommens Røde Kors Libanon

    Tlf.: 26 25 30 87
    E-mail.: maj@urk.dk

    Malene Heide Wallberg

    Praktikant

    Tlf.: 35372555
    E-mail.: malene@urk.dk
    maria lazar friis

    Maria Friis

    Grafisk student

    E-mail.: maria@urk.dk
    Ungdommens Røde Kors

    Maria Nitzsch Hastrup

    Programkonsulent

    • Leadership Academy
    • Ung i krig
    • Klimasprint

    Ungdommens Røde Kors Malawi

    Tlf.: +45 41882828
    Mathilde

    Mathilde Elster Larsen

    Student

    Petra

    Petra Clemensen

    Student

    • Ferielejr
    • Refusion
    Tlf.: 28 95 66 54
    E-mail.: petra@urk.dk
    Rose

    Rose Holm

    Student

    E-mail.: rose@urk.dk
    rukiye

    Rukiye Bilgin

    Programkonsulent

    • Asyl
    • Beredskabet - uddannelse af frivillige i URK
    Tlf.: +45 41882829
    SaraB

    Sara Boye Lester

    Programkonsulent

    • Beredskabet - uddannelse af frivillige i URK

     

    Ungdommens Røde Kors Nepal, Kenya & Mena

    E-mail.: sara.l@urk.dk
    Sidsel

    Sidsel Nybo Andersen

    Konsulent for kommercielle partnerskaber

    • Virksomheds- & kommercielle partnerskaber
    Tlf.: 28 95 66 51
    Signe.q

    Signe Quist-Stouge

    Digital kommunikationskonsulent

    • Kommunikation
    Tlf.: 35 37 25 55
    E-mail.: signe.q@urk.dk
    Simon Steffensen_ungdommens røde kors

    Simon Steffensen

    IT support

    Tlf.: 22 13 64 01
    E-mail.: simon.s@urk.dk

    Stine Danmark

    Student

    • Refusion
    • Velkomst af nye frivillige
    E-mail.: stine@urk.dk
    sunecrammond

    Sune Crammond

    Programkonsulent

    • LAF koordinering og udvikling
    • Klubber
    • Rekruttering

    Ungdommens Røde Kors Vestegnen, Ærø & Klub Vest

    Tlf.: 28956643
    E-mail.: sune.c@urk.dk
    Tasja

    Tasja Lunden Hansen

    Konsulent for privat fundraising

    E-mail.: tasja@urk.dk
    thomas

    Thomas Nielsen

    Business Controller

    • Økonomi
    E-mail.: thomas@urk.dk

    Vibe Hvalkof

    Praktikant

    E-mail.: vibe@urk.dk