Landsstyrelsen 2018-2019

    Landsstyrelsen

    Landsstyrelsen er Ungdommens Røde Kors' øverste myndighed mellem landsmøderne. De varetager den politiske ledelse og udvikler og udstikker kursen for organisationen. Det er landsstyrelsens ansvar, at organisationen arbejder ud fra den gældende strategi og udviklingsplan. Landsstyrelsen består af ni frivillige medlemmer, som vælges på vores landsmøde i oktober.

    Troels Boldt Rømer_landsformand_ungdommens røde kors

    Troels Boldt Rømer

    troels.romer@urk.dk

    Tlf: 31 47 43 45

    Landsformand

    Martin Topf

    Martin Topf

    martin.topf@urk.dk

    Tlf: 60 13 40 77


    Organisatorisk næstformand

    Søren BK

    Søren Bøllingtoft Knudsen

    soren.knudsen@urk.dk

    Tlf: 61 71 15 01

    Politisk næstformand
     

    Bothainah Abdul Rauf Idris_landsstyrelse_ungdommens røde kors

    Bothainah Abdul Rauf Idris

    bothainah.abdul@urk.dk

    Tlf: 22 64 63 80

    Menigt medlem

    Mikkel Vinther_landsstyrelse_ungdommens røde kors

    Mikkel Vinther

    mikkel.vinther@urk.dk

    Tlf: 28 56 42 79


    Menigt medlem (og tillidsperson)

    Charlotte_landsstyrelse_ungdommens røde kors

    Charlotte G

    charlotte.g@urk.dk




    Menigt medlem

    Amalie Georg Smistrup_Landsstyrelsen_Ungdommens Røde Kors

    Amalie Georg Smistrup

    amalie.smistrup@urk.dk

    Tlf: 42 34 08 15 
     

    Menigt medlem (og tillidsperson)

    Andreas

    Andreas Nyrop Hjorth

    andreas.hjorth@urk.dk

    Tlf: 31 95 01 47 
     

    Menigt medlem

    daniel

    Daniel Falk

    daniel.falk@urk.dk

    Tlf: 29 88 42 18



    Menigt Medlem

    Vil du vide mere om landsstyrelsens arbejde?